Konkretnie i skutecznie

pawel Utworzono: .

starosta.jpg O uratowaniu brzeskiego sądu, sukcesach powiatu, aferze Leszka P. i wilczym prawie opozycji rozmawiamy ze Starostą Powiatu Brzeskiego - Maciejem Stefańskim 

Paweł Kowalczyk: Sąd udało się uratować. Jest Pan zadowolony? Czyja to zasługa?

Maciej Stefański: Jestem bardzo zadowolony. W ostatnich tygodniach była to dla mieszkańców naszego powiatu kluczowa sprawa. Myślę, że jest to bardzo duże zwycięstwo samorządowców z naszego powiatu, a w szczególności efekt wspólnego działania – mojego i Burmistrza Huczyńskiego. Kiedy nadeszły pierwsze sygnały, że ministerstwo zamierza podjąć decyzję o likwidacji sądu obaj stwierdziliśmy, że trzeba działać, a nie dyskutować. Pojechaliśmy do Warszawy, do ministra Gowina, aby tam na miejscu przedstawić nasz pogląd na tą kontrowersyjną decyzję oraz argumenty, które ukazywały jej bezpodstawność. Oczywiście nie od razu udało się zmienić stanowisko ministra, ale efekt końcowy jest taki, że udało się odnieść sukces. W międzyczasie wydaliśmy kilka stanowisk i oświadczeń do mediów. Ważne było zwłaszcza to, w którym podpisali się wszyscy burmistrzowie i wójtowie z naszego powiatu. Istotna też, moim zdaniem, była pomoc parlamentarzystów. Mam na myśli europosła, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego - Jacka Protasiewicza, notabene brzeżanina, oraz posłankę Platformy Obywatelskiej Janinę Okrągły. Wraz z burmistrzem Huczyńskim zainteresowaliśmy ich sprawą likwidacji sądów i przekonaliśmy, aby się w nią zaangażowali. Teraz, z pewnością, będzie wielu ojców tego sukcesu. W mediach zobaczymy najprawdopodobniej informację, że ten albo tamten wiele zrobił w kwestii obrony brzeskiego sądu. Przyszywać sobie zasługi będą pewnie też tacy, którzy nie mieli odwagi złożyć choćby oświadczenia w tej sprawie. Według mnie, skutecznym może być tylko ten, kto podejmuje konkretne działania, a nie w nieskończoność czeka i ogląda się na innych, albo utyskuje i bezproduktywnie krytykuje. Proszę popatrzeć na sukcesy naszego Zarządu Powiatu. Bez skutecznych i konkretnych działań, nie osiągnęlibyśmy aż tyle.

Ma Pan na myśli ostatnio zakończone inwestycje w powiecie?

Maciej Stefański: Tak, oczywiście, bo nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie. Jest wiele sukcesów, którymi możemy się pochwalić. Od kiedy sprawuję urząd starosty, pozyskaliśmy na inwestycje ponad 30 milionów złotych z Unii Europejskiej. Niedawno zakończyła się termomodernizacja szpitala. Proszę zobaczyć, jak teraz wygląda Brzeskie Centrum Medyczne. To zupełnie inny obiekt niż parę lat temu. To nie tylko inwestycje na zewnątrz, które widać gołym okiem, ale również nowy, bardzo dobrej klasy, sprzęt medyczny. Oczywiście, jest jeszcze dużo do zrobienia, na przykład nowy blok operacyjny. Cały czas nad tym pracujemy i myślę, że w niedalekiej przyszłości będziemy taką inwestycję realizować. Nie tylko szpital wypiękniał, podobnie ma się rzecz z budynkami szkół ponagimnazjalnych. W tym roku w dalszym ciągu dokonujemy dużych inwestycji. W fazie końcowej jest remont obiektu przy ulicy Wyszyńskiego. Powstanie tam schronisko młodzieżowe na ponad 50 osób. Będzie winda dostosowana dla osób niepełnosprawnych, co ułatwi im dotarcie do zlokalizowanych w tym obiekcie powiatowych instytucji, takich jak choćby Centrum Pomocy Rodzinie i Przychodnia Psychologiczno-Pedagogiczna. W najbliższej przyszłości planujemy remont i docieplenie obiektu przy ulicy Słowiańskiej oraz stworzenie boiska wielofunkcyjnego w Grodkowie. Osiągnięcia są i mówiąc kolokwialnie, widać je gołym okiem. Jednak cały czas ktoś próbuje zdeprecjonować nasze sukcesy przez medialne działania dotyczące w większości spraw drugo- i trzeciorzędnych, przez paszkwile, a nawet donosy. Mam nadzieję, że takie działania nie przysłonią opinii publicznej ewidentnych sukcesów naszego powiatu. 

Radny Komarnicki na ostatniej sesji Rady Powiatu zadał pytanie dotyczące nagrody jubileuszowej dla Leszka P. Na forach internetowych rozgorzała gorąca dyskusja na ten temat. Czy to przykład takich działań?

Maciej Stefański: Oczywiście, każdy ma prawo zadać pytanie. Radny powiatowy wręcz powinien zadawać takie pytania, jeśli ma jakieś wątpliwości. Odnoszę jednak wrażenie, zresztą nie po raz pierwszy, że nie chodzi tutaj o uzyskanie odpowiedzi lub informacji, ale o to, aby taki fakt zaistniał medialnie. Tak, aby na różnych forach internetowych, czy w innych mediach ludzie związani z radnym Puszczewiczem mieli asumpt do szkalowania starostwa, jego pracowników oraz mnie osobiście. W tej konkretnej sprawie proszę chłodno spojrzeć na fakty. Jako pracodawca nie mogę zwolnić Leszka P. bez podania jakichkolwiek przyczyn. Oczywiście, tak jak wielu mieszkańców naszego powiatu widziałem kilka tygodni temu bulwersujący film, na podstawie którego zresztą w powszechnej opinii „widać” winnego. Nie ferujmy jednak zbyt szybko wyroków. Przecież nie jest to w sensie prawnym jeszcze żaden dowód. Leszek P. nie przyznał się do winy, a prokuratura, z tego co wiem, do dziś nie przedstawiła mu oskarżenia. Zgodnie z literą prawa dalej jest on w stosunku pracy i przysługuje mu tak zwana „jubileuszówka”. Przy okazji nadmienię, że nie jest to nagroda za wzorową pracę, a jedynie dodatkowe wynagrodzenie wynikające z ilości przepracowanych lat. 

Nie mogę stać ponad prawem i działać wbrew Kodeksowi Pracy. Według polskiego prawa przyjmuje się, że pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia tylko wówczas, gdy przestępstwo jest oczywiste lub zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem skazującym. Pracodawca powinien z wielką ostrożnością podejmować decyzje o zwolnieniu pracownika, jeżeli nie ma pewności, czy przestępstwo zostało popełnione. Gdy istnieje tyko podejrzenie, że pracownik dopuścił się przestępstwa uniemożliwiającego jego dalsze zatrudnienie, brak jest podstaw do jego natychmiastowego zwolnienia. Również fakt, że przeciwko pracownikowi wszczęto postępowanie karne nie przesądza o oczywistości przestępstwa i tym samym nie daje podstaw do rozwiązania z nim umowy o pracę bez wypowiedzenia.

Nie mogłem zatem zwolnić Leszka P. dyscyplinarnie z art. 52 kp, bo jak wspomniałem do tej pory nie jest on nawet postawiony w stan oskarżenia, a ponadto nie przyznał się do winy. Obowiązuje nas konstytucyjne zapisana zasada domniemania niewinności. Pomijam kwestię skutecznego doręczenia takiego wypowiedzenia. Sąd nie powiadomił nas, w jakim areszcie znajduje się Leszek P. Poinformował nas tylko, że jest aresztowany. Jak wiemy, już po miesiącu został za kaucją zwolniony i obecnie przebywa na zwolnieniu chorobowym, co uniemożliwia jakiekolwiek wypowiedzenie stosunku pracy. 

Dla mnie najważniejsze w tak zwanej aferze Leszka P. jest to, co powiedziałem publicznie do kamer telewizji. Jeśli zarzuty się potwierdzą, w starostwie nie ma miejsca dla tego pana. Tego będę się konsekwentnie trzymał. Nie będę jednak postępował wbrew prawu, ani sam siebie wyznaczał jako sędziego.

Kilka tygodni wcześniej Krzysztof Puszczewicz rozpętał „aferę” związaną z odległym miejscem powiatu w rankingu Związku Powiatów Polskich. Czy to też chęć zaistnienia w mediach i próba odwrócenia uwagi opinii publicznej od rzeczywistych osiągnięć Starostwa?

Maciej Stefański: Czasami doprawdy trudno odgadnąć motywacje i przyczyny takich działań radnego. Jeśli chodzi o ranking, to zamieszanie z nim związane wynikało z prostej przyczyny. Nasz powiat nie jest członkiem Związku Powiatów Polskich i nie otrzymywaliśmy ankiet koniecznych do weryfikacji punktacji. Oczywiście, cały Zarząd Powiatu jest pewny jakości pracy, jaką wykonuje i nie są nam potrzebne do tego żadne rankingi. Mimo że sprawa nie była bardzo istotna, podjęliśmy konkretne działania, aby ją wyjaśnić. W efekcie zajmujemy obecnie w rankingu miejsce w piątej dziesiątce w kraju i trzecie na Opolszczyźnie. Dla mnie ciekawym jest fakt, że ludzie, którzy nie sprzyjają naszemu powiatowi z satysfakcją stwierdzali, że nasz powiat jest na jednym z ostatnich miejsc rankingu Związku Powiatów Polskich. Kiedy po naszej interwencji ZPP skorygował listę, uaktualnił punktację i okazało się, że jesteśmy bardzo wysoko w tym rankingu, dziwnym trafem już takiej radości nie przejawiali. W tej sprawie najbardziej jednak żenujące jest to, że pytania radnego nie są wyrazem troski o dobro powiatu, ale raczej sposobem na prowadzenie nieczystej gry politycznej. Ja rozumiem, że wilczym prawem opozycji jest patrzeć na ręce sprawującym władzę. Jednak koncentrowanie się na sprawach mało istotnych dla powiatu, robienie z nich medialnych afer, przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji i jakiejkolwiek konstruktywnej propozycji, jest działaniem destrukcyjnym, działaniem wbrew interesowi powiatu. Szantażowanie mnie, szantażowanie niektórych radnych, anonimy - to nie metoda na prowadzenie polityki. Ja takim metodom i praktykom nie uległem i nie zamierzam ulec.

Dziękuję za rozmowę

 

 

Komentarze   

0 #50 Ktoś 2012-03-22 15:37
Nie kazali mu !
Cytować
0 #49 sprawny 2012-03-21 16:23
Czy z raportu wynika,że starosta ma zapłacić jakąś kasę ?
Więc o co biega?
Cytować
0 #48 xxxx 2012-03-21 16:19
Po przeczytaniu raportu kontrolnego wynika że, niezapłacono za salę oraz energie elektyczną zużytą podczas
wesela ale dziwnym trafem okazało się że była awaria i prądu nie było więc nie wystawiono ra[censored]nku za energię.To co wesele było przy świeczkach i bez muzyki.
Cytować
0 #47 Karina 2012-03-21 13:40
No Panie Starosto, dresik w sklepie na Pana czeka. Czas przyzwyczaić się do prawdziwej pracy, a nie tylko do reprezentowania .
Już nie długo trzeba stanąć na boisku w rozkroku i klaskać skacząc do góry. raz dwa trzy!
A jak nie to szukać pracy. Bo koledzy też dali du-py.
Szkoda tylko pana żony, no ale życie jest okrutnie nieprzewidywaln e.
Cytować
0 #46 fikus 2012-03-21 01:27
czyżby Pawełek po złości nadał taki tytuł artykułowi ?
Może coś wiedział wcześniej, że sprawa z salą wyjdzie ?
A fe, jak tak można dokopać pryncypałowi ?

Jak widać konkretnie i skutecznie to starosta wykorzystuje stanowisko do prywatnych korzyści, bo przecież taką był fakt zwolnienia z opłaty za salę.
Cytować
0 #45 Dzinio 2012-03-21 01:18
Panie starosto tak to już w życiu jest - "raz na wozie raz pod wozem" Aby pełnić publiczne funkcje trzeba zawsze postępować uczciwie i przejrzyście, ponieważ opozycja czuwa i nie śpi. A każdy błąd bezlitośnie wykorzysta, tym bardziej jak się jest z nią w nieustannym konflikcie. Sprawa nabrała prasowego rozgłosu i niestety będzie trzeba tą żabę jakoś przełknąć.
Cytować
0 #44 narzeczona 2012-03-21 00:45
Wstyd!!!!!!!!!! !!!!!!!!! U Wojtka załatwiłby bal charytatywny w ratuszu, jak to robią znajomi lekarze!!! Może koń by się woźnicy sprzeciwił teraz!!
Cytować
0 #43 narzeczony 2012-03-21 00:39
Panie starosto mogę liczyć na http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120320/POWIAT05/120329963
Ale skutecznie?
Cytować
0 #42 obserwator 2012-03-20 23:45
Kupa śmie[censored] ! PO - totalna kompromitacja partii.
Cytować
0 #41 Stach 2012-03-20 23:03
Panie Starosto wsytd ! Czy mnie Pan zwolni z opłat za salę bankietową ?
Cytować
0 #40 xxxx 2012-03-20 22:22
Starosta konkretnie i skutecznie/tytu ł artykólu/doi gdzie się da
Cytować
0 #39 gość 2012-03-20 21:00
Panie Starosto nie stać pana było na zapłacenie sali weselnej w wysokości 2500,00 zł i Rada powiatu musiała udzielić w tym celu bezgotówkowej pomocy ? Pan już nie ma żadnych hamulców moralnych a liczy się tylko kasa.
Cytować
0 #38 123kam 2012-03-19 18:20
Armin, a jak tam twój przyjaciel i geniusz budowlany Marek Czajda?
Cytować
0 #37 misio 2012-03-15 18:18
Krzysio,gdzie jesteś.Powiedz coś,nudzimy się.Grzesie,jak tam się czujecie?Żadnyc h tych samych oświadczeń.Tak nie można? Szreka nie ma? Może dłubie w nosie? Szrek, jak przeczyści to ma węcha.
Cytować
0 #36 fan koali 2012-03-14 17:26
koala - baranie, to znowu ty?!!!! Jesteś jak codzienna, przykra potrzeba wypróżnienia się. No, nie da się bez niej żyć.
Cytować
0 #35 tadeusz 2012-03-14 12:19
osiągnięcia i skuteczność od czasu panowania naszych włodarzy huyczyński i stefański to zero nic się nie dzieje,zawdzięc zamy sprzedaż 4 kamienic na ul.dzierżonia 3 już wyremontowane ale przciętnego brzegowianina nie stać na kupno mieszania przy tak drakońskich cenach,zmianę ru[censored] ul.dzierżonia bo o ul.reja wszyscy już zapomnieli,remo nt ul.długiej/dept aka/gdzie zakaz ru[censored] kołowego,budowa przstani wymysł przy piwie,a sąd został bo gowin zmienił zarządzenie o przekształcaniu sądów w zamiejscowwe a stefański nawet nie zdążył gowinowie powiedzieć "dzień dobry"bo musił już wyjść.Działalno ść tych dwoch osobowości to sprzedawanie ,likwidacja ,niszczeni,bezm yślne remonty i oczywiście wielomilionowe pożczki.Moim zdanie to ZERO osiągnięą i maxi szkód.A co co powyżej piszą brawo to chyba dobrzy znajomi naszych ulubieńców do końca ich panowania to godny jestem wierzyć ,że sprzedadzą ratusz albo zamek - bo ich bezmyślność chyli się ku temu.
Cytować
0 #34 Rzep 2012-03-14 09:44
"Konkretnie i skutecznie" - to pan stefański i pan huczyński rozpierdzielili Miasto, Gminę i powiat Brzeg!
Ale za to materialnie zyskali i to jeszcze jak!
Pokażcie mi taki cud, że skromny nauczyciel od WF-u w tak krótkim czasie dorabia się takiego majątku. Może i to być, że legalnie, ale dlaczego będąc nauczycielem wiązał ledwie koniec z końcem- zresztą jak wszyscy nauczyciele w Najjaśnieszej! Takiego majątku się nie dorobił. Zachodzę w głowę , jak to było możliwe? Czy Was kochani obywatele Brzegu to nie irytuje?
Z 1500,- zł emerytura po 40-tu latach pracy i trzeba jeszcze dorabiać bo na leki nie starcza!
Cytować
0 #33 Dzinio 2012-03-14 00:48
W brzeskiej polityce lokalnej widać wszystko w należytym porządku. Podobnie jak w polityce na szczeblu krajowym. Fani PO wywiad krytykują, fani Starosty i PiS-u chwalą, jakbym słuchał i oglądał publicystykę naszej telewizji. W kraju jest tak, jak każdy widzi a towarzystwo wzajemnej adoracji walczy o swoje słupki sondażowe. Ekipa Donalda Tuska nadal nieudolnie sprawuje rządy a z drugiej strony sprytnie chce postawić przed trybunałem stanu swoją polityczną konkurencje. Oczywiście tylko medialnie, bo tak naprawdę może im skoczyć. Żenada aby takich sposobów się imać. Wszystko tylko po to aby pretorianie obu partii znowu skoczyli sobie do szyi i zażarcie bronili swoich racji. A tak naprawdę PO potrzebuje następnej szopki medialnej aby zająć czymś zmęczoną opinie publiczną. Konflikt z czasem rozejdzie się po kościach a media będą miały kolejny temat zastępczy do roztrząsania. A władze dla narodu zafundują kolejne bezpłciowe igrzyska.
Cytować
0 #32 bob sab 2012-03-13 22:49
Dobry tekst i tyle.Stronę pusia można uznać za żart.Temu panu dziekujemy,za "prawdziwą" kampanię samorzadową.Ten pan jest niewiarygodny, i jako wyborca nie zagłosuję na tych ludzi.Wymieńcie sobie "szefów",a będziecie lepiej postrzegani wśród ludzi.Tylko nie na poprzedniego,to jeszcze tragiczniej.Jes teście słabi jak topniejący śnieg,ale to wasz problem.Ludzie mają was dosyć pieniacze.
Cytować
0 #31 Stach 2012-03-13 22:46
Panie Starosto, proszę nie iść tą drogą ...
Cytować
0 #30 wyborca 2010 2012-03-13 22:33
Panowie dajcie sobie spokój z tymi pseudo ocenami, po prostu wywiad jest autentycznie dobry i tak oceniają ludzie na mieście.Fani PO lepiej uciszcie się jak nie chcecie jeszcze bardziej ludziom podpaść!
Cytować
0 #29 bajeczka 2012-03-13 21:38
Rozmowa Stefański - Kowalczyk (dwa dni temu):
- Słuchaj Pawełku, nikt nas nie chwali, weź coś załatw, jakiś wywiad, albo coś ...
- eeee, eeee, poczekaj, tylko wstanę ...
- No wiesz jak to ma wyglądać, Powiat kwitnie, PiS przoduje, poruszymy trudne sprawy Leszka, no i koniecznie trzeba dokopać Puszczewiczowi. Coś ostatnio za dużo pokazuje naszych błędów, a tu niedługo absolutorium.
- łeeee, eeee, nie mogę Armin, poczekaj do jutra ...
- Weź się do roboty, za co ci płacę.
- oookkeejj, nie ma sprawy, załatwione ...
- Tylko ostrożnie o Leszku, pamietaj co ustaliliśmy - "domniemanie niewinności" jasne? I o Sądzie pamiętaj, tylko nie wymieniaj nikogo z PO!
- Nic sięęę nieee bójjj, będzie OK, tylko jutro!
Cytować
0 #28 G345 2012-03-13 16:59
Re. Boosher rzeczywiście wywiad bardzo dobry!!! Jak można się jeszcze bardziej skompromitować!
No, ale przez tyle lat nadużywania środków "dopingujących" powoduje nieodwracalne spustoszenia w "komórkach" nie tylko nerwowych. V-ice nie wytrzymał
Cytować
0 #27 G345 2012-03-13 16:52
Boosher, kiedy ostatnio myłeś buśkę, bo jakoś zalatuje obornikiem. Czy zawsze liżesz
Cytować
0 #26 Fan Pusia 2012-03-13 16:35
Aby przekonać się jak faktycznie pracuje Starostwo wystarczy zajrzeć na stronę Radnego Powiatowego i poczytać dokładniej: http://puszczewicz.platforma.org/html/2012.html
Cytować
0 #25 Nie fan 2012-03-13 16:34
re Fan Hooka, właśnie ten przykład wyroku sądowego świadczy jak trudno podjąć w takich sprawach (aresztowań,prz ekroczenia uprawnień)decyz ję,która zadowoli ludzi i obroni się w sądzie.
Cytować
0 #24 Ja Armin 2012-03-13 16:32
Panie Senatorze Knosala. W imieniu brzeżan dziękujemy.

http://www.knosala.com/index.php?option=com_content&view=article&id=520:owiadczenie-nr-13-owiadczenie-skierowane-do-ministra-sprawiedliwoci-jarosawa-gowina&catid=3:senat&Itemid=2
Cytować
0 #23 Fan Hooka 2012-03-13 16:28
A kiedy Burmistrz Huczyński powalczy o nasze pieniądze? http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/spoleczne/warunkowe-sprawiedliwe/5631225
Cytować
0 #22 Fan Armina 2012-03-13 16:21
Przypomnę co mówili Stefański i Huczyński po powrocie z Warszawy: Przyjechaliśmy, dano nam dwie godziny na dyskusję dla około 150 samorządowców z całego kraju. Nie mogłem sie nawet przedstawić z imienia i nazwiska. Wróciliśmy z powrotem do Brzegu załamani.

Przy takim tempie rozmów z Gowinem to rzeczywiscie sukces Stefańskiego i Huczyńskiego. W 15 sekund przypadających na każdego rozmówcę Gowin wybrał akurat Sąd w Brzegu. Po prostu koń by się uśmiał z pyszałkowatości Starosty i Burmistrza.
Cytować
0 #21 Rzep 2012-03-13 16:09
Stefański też uciekał się do takich metod poniżej pasa wobec poprzedników, więc niech się nie dziwi, że ma odpłacane pięknym za nadobne.
Polity cy- tzw. klasa próżniacza takie założyła sobie takie metody postępowania, opacznie rozumianej moralności i wzajemnego podgryzania i wylewania na siebie pomyj wszelakich- więc ja się dziwię, że On się dziwi!
No po prostu rzygać się chce.
Cytować
0 #20 xxx 2012-03-13 13:53
Panie Starosto! Przecież ma Pan prawników,a ci powinni wiedzieć,że są możliwości zwolnienia "niesfornego" pracownika - Leszka P.:
1).Czy i ewentualnie w jaki sposób usprawiedliwił on swoją miesięczną nieobecność w pracy,kiedy przebywał w areszcie.Pobyt w areszcie nie jest nieobecnością usprawiedliwion ą.Urlopu wówczas wziąć nie mógł - prznajmniej natychmiast,zwo lnienia lek.też nie.A więc nieobecność nieusprawiedliw iona.
2) W związku z aresztowaniem p.Leszka P.nastąpiła eksplozja informacji medialnych,co wywołało bardzo nieprzychylne opinie na temat pracy Starostwa.
Jest to zdecydowanie żelazny argument na zwolnie z pracy na podst."braku zaufania do pracownika (wyroki SN :1) z 7.09.1999:"...o d pracodawcy nie można wymagać,by nadal darzył pracownika niezbędnym zaufaniem..."
2 )z 15.04.1999:"... o stopniu winy nie decyduje wysokość szkody wyrządzonej pracodawcy..." 3) z 14.10.2004 "...zachowanie pracownika jako naganne nawet wtedy,gdy niezawinione... ").
3)Ma Pan jako pracodawca możliwość kontroli legalności i celowości wydawania tak długiego zwolnienia lekarskiego.Bo przecież to nieco dziwne,że osoba dotychczas zdrowa tak nagle to zdrowie tak skutecznie utraciła.
4)KP przewiduje możliwość rozwiązania umowy o pracę
w przypadku długiej niezdolności do jej wykonywania.Czy żby Pana prawnicy nie wiedzieli o tym? Wątpię,bo przecież znają doskonale kruczki w innych przypadkach...
Cytować
0 #19 Boosher 2012-03-13 13:09
Bardzo dobry wywiad i same konkrety. Moim zdaniem akurat starostę to mamy bardzo dobrego i widać, że dużo robi dla powiatu. A takimi wypowiedziami jak Jollanty to nie ma sensu się raczej przejmować, bo ich poziom to absolutne dno.
Cytować
0 #18 Miron 2012-03-13 12:48
Fan Pusia powinien poprosić salową o zmianę pampersa.
Cytować
0 #17 Fan Pusia 2012-03-13 12:20
Letom też czyta i dyszy z nienawiści, ale spokojnie - najpóźniej za 2 dni Letom skompromituje się artykułem na temat starosty.
Cytować
0 #16 Jollanta 2012-03-13 11:03
IRA, a dlaczego na czerwono? To raczej Armin powinien jako alternatywny kolor wybrać czerwony, jako że koalicjant też jest czerwony. Może bardziej nawet przypomina buraka.
Nie bądź taki złośliwy. Czy uważasz że ten kolor pasuje akurat do budynku szpitala. Bardziej pasuje do koloru szpitala psychiatryczneg o bo kojarzy się z żółtymi papierami!
Cytować
0 #15 IRA 2012-03-13 10:47
Jola ty pewnie pomalowałabyś szpital na czerwono?
Cytować
0 #14 Fan Pusia 2012-03-13 10:44
Letom też czyta i dyszy z nienawiści, ale spokojnie - najpóźniej za 2 dni Letom skompromituje się artykułem na temat starosty.
Cytować
0 #13 Jollanta 2012-03-13 09:44
Brawo Panie Starosto! kolor budynku szpitala bardziej przypomina sraczkę ( zresztą Pana budynek na Herberta również)Widać że brał Pan czynny udział w inwestycji.
Oba wiam się że już niedługo sraczka będzie Pana problemem żywotnim. Sraczka bierze się ze stra[censored] przed kłopotami
Cytować
0 #12 student 2012-03-13 02:13
Dobrą robotę to Pusiek robił w Skorpionie.
Cytować
0 #11 kola 2012-03-12 23:45
A Pusio,czyta.Wid ziałem.Grzesie piszą jak w serialach wenezuelskich.P rzy 153 odcinku wchodzisz i nic nie tracisz.A gniot drukuje gnioty i koło się zamyka.Kaszana na 102.Banialuki i sieczka.Panie, czy nie ma Pan jakiejś roboty dla smęciarzy w meblowym?
Cytować
0 #10 belfer 2012-03-12 23:25
Długopis w ręce oznacza, że starosta piśmienny.
Cytować
0 #9 Wdzięczny wyborca. 2012-03-12 22:30
Armin to mąż stanu. Szkoda, że nie startował na senatora, głosowałbym.
Cytować
0 #8 mila 2012-03-12 22:03
to że sąd został zawdzęczamy tylko Krajowej Radze Sądownictwa która zmusiła gowina do zmiany zarządzenia o likwidacji nie do 14 sędziół tylko do 12 sędziów i takim sposobem sąd sie ostał.Pn Armin plecie gluppoty!jemu nic jie zwadzęcza sąd.
Cytować
0 #7 student 2012-03-12 21:52
A ja uważam,że Puszczewicz robi złą robotę !
Cytować
0 #6 Stach 2012-03-12 21:28
A ja uważam, że Puszczewicz robi bardzo dobrą robotę. Wystarczy zajrzeć na jego stronę. Starosta krytykuje, bo się boi ... Sprawy z Sądem komentować chyba nie trzeba. Wszyscy pamiętamy wypowiedzi Starosty i burmistrza, którzy zawiedzeni wracali z Warszawy. Dziś relacja nie wiedzieć czemu jest inna ... Sąd zawdzięczamy przede wszystkim Senatorowi Knosali.
Cytować
0 #5 Wojciech 2012-03-12 21:24
Jasne pan Leszek P ma nieposzlakowaną opinię a jego postępowanie wyczerpuje znamiona najwyższych standartów etyczno moralnych Powiatu Brzeg (dlaczego piszemy Leszek P jak w kronice kryminalnej o czcigodnym pracowniku pana Starosty). Jaki Starosta taki Powiat, takie standarty.
P.S Po którym wyroku uzna pan iż jest nietyczny po kasacji czy odwołaniu do Starsburga ?
Cytować
0 #4 Piter 2012-03-12 20:54
GRATULACJE Panie Starosto!!!!
Cytować
0 #3 Fan Armina 2012-03-12 19:41
Armin wyraża się prosto i jasno. W przeciwieństwie do malkontenta Huczyńskiego, który tylko się wykłóca i stał się zwykłym kacykiem, świętą krową która nikogo nie słucha bo sam wszystko wie najlepiej. Arminie - gratulacje.
Cytować
0 #2 Fan Pusia 2012-03-12 19:40
no w sumie to trochę przypomina sprawę pensji Kaplera za wybudowanie Stadionu Narodowego. W tej chwili Mucha nie zapłaci Kaplerowi, on pójdzie do sądu i dostanie kasę z odsetkami, które są wyższe niż w bankach. Dostanie, bo mu się należą.

Tu mogło być podobnie.
Cytować
0 #1 student 2012-03-12 18:15
Faktycznie - konkretnie i zrozumiale,braw o!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież