Olimp – Olimpia i derby w Zawadzkim

0

Ligowe zmagania piłkarzy ręcznych są już na finiszu. W I.lidze Olimp podejmował w sobotę Olimpię Piekary Śląskie, w II. doszło do derbów Opolszczyzny, pomiędzy ASPR-em Zawadzkie a Orlikiem Brzeg.

– I.liga:
Pierwsza połowa meczu była widowiskiem bardzo wyrównanym. Obie ekipy słabo grały w ataku, dobrze za to spisywały się defensywy, z bramkarzami na czele. Otwarcie należało do Piekar, które objęły prowadzenie 2:0. Po 20.minutach jest już tylko jednym trafieniem na korzyść gości 7:6. Ostatnie 10.minut również nie obfitowało gradem bramek. Olimpia wygrała ten fragment 4:3 i schodząc do szatni prowadziła 11:9.
W drugiej części spotkania pościgu gospodarzy nie było. Co ciekawe, przez ponad kwadrans jedynym, który wpisywał się na listę strzelców w szeregach Olimpu był Tomasz Biernat. Uczynił to trzykrotnie, a w obliczu indolencji strzeleckiej pozostałych grodkowian, szczypiorniści Olimpii powiększyli swoją przewagę do 9.bramek. Choć miejscowi starali się niwelować dystans, co chwilami im się udawało, to ostatecznie krzywdy Piekarom nie wyrządzili, zespół gości wygrał bowiem cały mecz 30:21.

UKS OLIMP GRODKÓW – OLIMPIA PIEKARY ŚL. 21:30 (9:11)
Olimp: Wasilewicz, Fiodor, Olichwer – T. Biernat 6, Ogorzelec 4, Chmiel 3, Górny 2, Zych 2, Żubrowski 1, M. Biernat 1, Smoliński 1, Bujak 1, Kolanko, Dziurgot, P. Biernat, Gradowski. Trener Piotr Mieszkowski

– II.liga:
W Zawadzkim spotkały się dwie równorzędne drużyny. W pierwszej rundzie, w Brzegu, lepszy był ASPR 30:26. Po pierwszej połowie rewanżowego meczu Orlik był na dobrej drodze do wzięcia odwetu, bo to on prowadził 17:15.
W brzeskich szeregach brylował Krawczyk. W całym spotkaniu rzucił 7.bramek. Na 7.minut przed końcem meczu Orlik wciąż zachowywał dwubramkowy dystans. Finisz był emocjonujący. Gospodarze wyszli na prowadzenie 30:29 w 59’minucie. Orlik mógł przeprowadzić jeszcze jedną akcję i z szansy skorzystał. Do wyrównania doprowadził Krawczyk.
Po przerwie świątecznej Orlik wróci na parkiet we własnej hali 26 kwietnia. W 25.kolejce rozgrywek podejmie Dziewiątkę Legnica.

ASPR ZAWADZKIE – ORLIK BRZEG 30:30 (15:17)

ORLIK: Kania, Sobczyk – Krawczyk 7, Pasierbek 5, Betka 4, Galar 3, Stanoszek 3, Włodek 3, Kurtyka 3, Młotkowski 2. Trener Robert Karlikowski