Brzeżanka Vice Mistrzynią Europy

0

Natalia Bajor została Vice Mistrzynią Europy Juniorek w tenisie stołowym. Podczas odbywających się w Riva del Garda we Włoszech brzeżanka dotarła do finału gry deblowej, grając w parze z Chorwatką Leą Rakovac.

Finałowymi rywalkami polsko-chorwackiego zespołu były Portugalki Rita Fins i Patricia Maciel. Pierwszy set gładko wygrała drużyna Natali 11:8. Drugi set był bardzo wyrównany, ale Portugalki wygrały go 12:10. Trzeci set był najłatwiejszy dla naszej reprezentantki, bo wygrany aż 11:5. Niestety, rywalki zdołały się zebrać w imponującym stylu. Wygrały czwartego seta 11:7, a w piątym, na początku zdeklasowały polsko-chorwacką parę. Ostatnia partia zaczęła się od prowadzenia Portugalek 5:0. Bajor i Rakovac poprosiły o przerwę i … zaczęły grać. W szybkim czasie dogoniły wynik i przegrywały już tylko 6:7. Rywalki wygrały dwie kolejne piłki i zrobiło się źle dla Polki, która przegrywała już 6:9. Ostatecznie Natali, grającej razem z Leą Rakovac, nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Finał zakończył się wygraną Portugalek 3:2, w setach 11:8, 10:12, 11:5, 7:11, 8:11. Brzeżanka wywalczyła więc we Włoszech srebrny medal juniorskich Mistrzostw Europy.